En İyi 10 Romantik Komedi

12 Haziran 2013

Aşk acısına birebir, kız toplantılarının vazgeçilmezi, hem şarapla hem patlamış mısırla iyi giden, kadınların sembolü haline gelmiş romantik komediler… Kadınların romantik komedilere bu kadar çok bağlanmasının kuşkusuz sebebi hayallerindeki aşkı ve erkeği bu filmlerde bulmalarıdır. İzlerken çok keyifli, insanın içinin yağlarını eriten bu filmler ne yazık ki bittikten sonra kadınların içinde büyük bir yara açar. Her ne olursa olsun, morali bozuk olan kadının keyfini yerine getirir, yüzünü güldürür, umutlarını yeniden yeşertir. Ancak bütün bunları yalnızca başarılı romantik komediler yapabilir. Öyle ya piyasada bir dolu romantik komedi var bunların içinden bir tane seçip DVDye takıp izlemeye başlamak oldukça zor alınabilen bir karar, izlemeye başladıktan sonra hüsrana uğratan film sayısı da çok fazla. Şimdi ben, sizleri bu hüsrandan kurtarmak için, favorim olan 10 romantik komedi filmini sizlerle paylaşıyorum. Sunması benden izlemesi sizden…

Senden Önce ya da orjinal adıyla What’s Your Number, bize şunu soruyor “Gerçek aşkınız geçmişte kalan sevgililerinizden biri olabilir mi?”. 2011 yapımı olan filmin başrol oyuncuları Anna Faris ve yakışıklı Chris Evans. Eğer bir romantik komedide rahatlık ve gerçek bir mizah arıyorsanız bu filme bayılacaksınız. Olay esas kızımız Ally‘nin okuduğu bir dergi makalesiyle başlıyor, makale şunun hakkında “Eğer bir kadın hayatı boyunca 20den fazla erkekle birlikte olmuşsa artık gerçek aşkını bulması imkansız!”. Bunun üzerine Ally birlikte olduğu erkeklerin bir listesini yapıyor ve bu araştırmasında yakışıklı ve çapkın komşusu  Colin ona yardımcı oluyor.

Senden Önce, eğlenceli ve kendinizden bir çok şey bulabileceğiniz bir film.

John Tucker Ölmeli, kesinlikle benim favorilerim listemde çok çok yukarlarda! Bu filmi izlemeyerek çok şey kaçırmış olduğunuzu belirtmeyi bir görev bilirim. Okulun en popüler çocuğu, bütün kızlar onun peşinde o ise; bütün kızların hem de aynı anda! 

Film klasik, popüler, zengin ve çapkın çocuk tipiyle başlıyor ancak bu kez bu yakışıklıya aynı anda idare ettiği kızların gözünden bakıyoruz. John Tucker’ı rezil kepaze etmek için el ele veren “aldatılmış” kızlar ortaya harika bir film çıkartıyorlar. 2006 yılında çekilen filmin başrol oyuncuları ise şöyle: Britanny Snow, hayalleri süsleyen Jesse Metcalfe, Sophia Bush, Ashanti ve Arielle Kebbel.

Bu filmle erkeklerden birikmiş tüm intikamımızı alıyoruz!

Justin Timbarlake ve Mila KunisArkadaştan Öte‘de kadın erkek ilişkisini tamamen farklı bir açıdan gözler önüne seriyor. İkisinin de aşktan ve ciddi ilişkilerden canı yanmıştır ve  tanıştıktan sonra bağlanmanın olmadığı sadece eğlencenin ve sorgusuz seksin ağır bastığı bir ‘arkadaşlık’ kurarlar. Bu noktadan sonra film size şunu sorgulatıyor “Birbirini arkadaş olarak görmek ve duyguları katmadan seks yapmak mümkün müdür?”

Film boyunca Justin‘in yakışıklılığı ve Mila’nın iri ve güzel gözleri arasında gidip geliyorsunuz. 2011 yapımı bu filmin asıl sunduğu şey kadın-erkek ilişkisinin seksten ibaret olup olmadığı.

Bu filmi aynı zamanda erkek arkadaşlarla izlenecek filmler listenize de eklemelisiniz!

Umut Işığım, 2012 yılına damga vuran bir film. Alışageldiğimiz aşk filmlerinden ya da romantik komedilerden de oldukça farklı. Elbette her aşkta biraz delilik vardır ama bu izleyeceğiniz hikaye tam anlamıyla deli bir aşk hikayesi!

Başrolü Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence paylaşıyor ve rollerinin hakkını da olabilecek en iyi şekilde veriyorlar. Ayrıca Jennifer‘ın filmdeki oyunculuğuyla “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldığını hatırlatmak fayda var.

Dans, aşk, delilik, tutku ve umut…  Mutlaka izlemelisiniz!

 

Bir Alışverişkoliğin İtirafları‘nda; Hayatın anlamını alışveriş yapmakta bulan esas kızımızın şu hayattaki en büyük amacı idol olarak gördüğü moda dergisine kapağı atmaktır.Bu işi elde edemese de aynı yayın grubundan olan bir finans dergisinde bir köşe kapar. Bu köşenin konusuysa az parayla çok alışveriştir. Finans dergisinde okurlara hesaplı para harcama öğütleri veren ama aslında kontrolsüz bir alışverişkolik olan Rebecca rolünü güzel yıldız Isla Fisher canlandırırken, bir romantik komedinin olmazsa olmazı yakışıklı “gerçek aşk”ı ise Hugh Dancy hayata geçiriyor.

2009 yapımı olan bu filmde, yer yer moda ve alışveriş tutkunuzdan izler bulacaksınız; tam da kızlarla evde film keyfine uygun bir romantik komedi!

101 Sevgili, kadın düşkünü karakterimize o güne kadar birlikte olduğu 101 kadının listesinin gönderilmesiyle başlıyor ve bir sonraki kadının onun sonu olacağı söyleniyor. Tüm olaylar bundan sonra şekillenirken film sizi hiç beklemediğiniz bir noktaya doğru sürüklüyor. Hem eğlenceli hem de gizemli bir aşk&seks karışımı filmle karşılaşıyorsunuz.

2007 yapımı olan filmde çapkın başrolü Simon Baker canlandırırken Winona Ryder ona başrolde eşlik ediyor.

En başarılı romantik komedilerden biri olduğunun tekrar altını çizerek, sevgilinizle birlikte izleyemenin daha keyifli olacağı notunu da ekliyorum!

Biri klasik romantik komedi mi dedi? İşte karşınızda a’sından z’sine bir romantik komedi! Gelin Benim Olacak filmi kesinlikle benim listemin temel taşlarından.  Geçici ilişkilerden bıkan yakışıklı ve karizmatik başrol oyuncumuz  ‘Sonsuza Kadar Kanka’ şeklinde uzun süreli arkadaşlık yürüttüğü Hannah’a platonik olarak aşık olduğunu fark eder ancak bunu kendine bile itiraf edemez. Tam on yıllık arkadaşlıkları boyunca, yakışıklımız kısa süreli ilişkiler yaşarken Hannah doğru adamı beklemiştir. Bizimki, Hannah’la ciddi bir ilişki yaşayabileceğini düşünmeye başlamışken kız nişanlanır ve yakışıklı arkadaşından kendinin baş nedimesi olmasını ister. Bundan sonrasında ise şu soru kalıyor: Bakalım güzel gelinimiz kime kısmet olacak?

Başrollerini Patrick Dempsey ve Michelle Monaghan‘ın paylaştığı film 2008 yapımı ve kesinlikle izlenmesi gereken bir romantik komedi!

 Good Luck Chuck, “Aşk bazen yapışkan olabilir” sloganıyla yola çıkıyor ve garip bir lanetin başına bela olduğu bahtsız Chuck‘ın hikayesini konu alıyor. Chuck‘ın garip laneti, birlikte olduğu her kadının hemen ertesinde onu terk etmesinden sonra kendini gösteriyor. Bu kadınların hepsi bir kaç gün içinde gerçek aşklarını bulup nikah masasına oturuyorlar. Chuck’ın bu “şansı” kısa süre içerisinde tüm kadınların arasına kulaktan kulağa yayılıyor. Bu başta Chuck’ın işine gelse de o da bir gün gerçek aşkı isteyecek…

2007 yapımı olan filmin başrol oyuncusu Dane Cook ve güzeller güzeli Jessica Alba.

Seksten aşka geçiş yapan bir erkek görmek için mutlaka izlemelisiniz!

Hayalet Sevgililerim‘in başrolünde özgürlük, eğlence ve kadın manyağı bir paparazzi var. Üstelik bu tip tam bir ahlak karşıtı ve sevgililerinden aynı anda konferans konuşması yaparken ayrılmaktan hiç çekinmiyor hatta bunu yaparken yanında başka bir kadın olmasından da! Kardeşinin düğününü bile sabote etmeye çalışıyor ve biz tam da “bu gidişata bir dur diyen çıkar” diye düşünürken, onun model aldığı, her zaman kadınların sevgilisi olmuş amcasının hayaleti onu ziyarete geliyor. Ve bu ziyaretle bütün işler değişiyor üstelik o gece onu ziyaret eden sadece amcasının hayaleti olmayacak. Geçmişteki sevgililerin hayaletleri de ortaya çıkacak ve bu çapsız çapkına haddini bildirecekler.

Film 2009 yapımı ve başrollerinde romantik komedilerin vazgeçilmez ismi Jennifer Garner ve Matthew McConaughey var.

Kızların erkeklere bir güzel ders verdiği her film izlenmelidir, hele erkeğin aklını kaçırtacak kadar ileri gidiyorlarsa!

Gelin Wanderlust‘ta romantik komedilerin kraliçesi Jennifer Aniston ile birlikte doğal yaşama doğru uzun bir yolculuğa çıkın. Yoksa doğal yaşam yerine “Hippiler” mi demeliydim!

New York‘un ünlü ve lüks Manhattan semtinde yaşayan çiftimiz ve hayatlarını stres dolu bir şekilde geçirmektedir. Fakat  George’nin işten atılmasıyla, masrafları kısarak yaşamak için önlerinde tek bir seçenek kalır: George’un Atlanta’da yaşayan akıllara zarar kardeşinin yanına taşınmak! Fakat Atlanta yolu onların hayatında yeni bir ufuk açacak, bambaşka bir tesadüfe gebedir. Çiftimiz Cennet adı verilen, bir nevi modern hippi topluluğuna rastlar. Onlar için para, kariyer hatta giysiler dahi önemsizdir! Cennet, George ve Linda’nın muhtaç oldukları taze başlangıç noktası olabilecek midir?

Filmin başrollerinde Jennifer Aniston, Paul Rudd ve muhteşem oyunculuğuyla Justin Theroux bulunuyor.

2012′nin en güzel romantik komedilerin biri olan, yalnızca bir romantik komedi olmakla kalmayan, size bir nevi hayatı ve kadın-erkek ilişkilerini sorgulatacak olan Wanderlust’u kesinlikle izlemelisiniz. 

İyi Seyirler…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +14 (from 16 votes)
En İyi 10 Romantik Komedi, 6.4 out of 10 based on 5 ratings
Derecelendirme:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Kullanıcı Yorumları


Yorum yapabilmek için Giriş yapın.


Benzer Haberler


14 Mayıs 2014, Yorum Yapılmamış
15 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
04 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
28 Şubat 2014, Yorum Yapılmamış
24 Şubat 2014, Yorum Yapılmamış
16 Şubat 2014, Yorum Yapılmamış