Koca bir fincan kahvenizi yanınıza alın, kağıt ve kalemlerinizi hazırlayın; ilk buluşmanın notlarını çıkaracağız!

İlk buluşma; “ne giysem?” ile başlar “nasıl davranıcam?”, “nereye gidicez?”, “ne
içsem?”
, “saçlarıma maşa mı yapsam düzleştirsem mi?” gibi milyonlarca soruyla devam eder. İyi geçen bir ilk buluşma dünyanın en harika şeyi olabileceği gibi; kötü geçmiş bir ilk buluşma hayatının sonu hissini uzun bir süre yaşatabilir. Neyse ki hayatın sonu değildir ve önümüzde nice ilk buluşmalar vardır.

İlk buluşmanın hazırlığı için ayırdığımız vakit buluşulacak kişiye verilen önemle doğru orantılıdır. Hayatımıza yeni giren bir erkekse nerdeyse bütün gardırop denenir, saçlara önce fön çekilir lakin karar kılınamaz bir de üstünden maşayla geçilir, toplamaya çalışılır, makyajı öyle böyle hallettikten sonra ayakkabı derdi başlar, topuklu mu giysem yoksa rahat bir şeyler mi soruları hayattaki en büyük dert olur. Her gün profesyonelce yaptığımız şeyi o gün bir türlü tamamlayamayız. Ancak artık dert etmenize gerek yok; şimdi ilk buluşmanın olabildiğince sağlıklı geçmesi için dersimize çalışacağız. 

Buluştuğunuz kişinin tarzı ne olursa olsun, gideceğiniz mekan neresi olursa olsun; her zaman nasılsanız öyle olun. Abartıdan uzak durun, erkekler her zaman “doğal ol”, “makyaj yapmasana” gibi cümleler kurarlar. Ama bu işten anlamadıklarını unutup da sakın sözlerini dinlemeye kalkmayın. Makyaj yapma derkenabartılı makyaj yapma” demek isterler çünkü hafif yapılmış bir makyajın farkına bile varamayacak kadar dikkatsizdirler. Ayrıca hafif bir makyaj kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar.

Evet, erkekler televizyonda ya da dergilerde karşılaştıkları bol makyajlı, süslü püslü kızların çok güzel olduklarını düşünürler ve bunu dile de getirirler. Ama her erkek yanında olan kızın sade, temiz ve doğal olmasını ister; ellerini yüzünüze getirdiğinde parmaklarının boya içinde kalmasından hiçbiri hoşlanmaz. Bu yüzden, sadece minik kusurlarınızı gizlemek ve dikkat çekmek istediğiniz yerleri öne çıkarmak için makyaj yapın.

Nasıl giyinmeyi seviyorsanız öyle giyinin! Buluşacağınız kişinin tarzına göre giyinmeye çalışmayın. Bunu başlarda deneseniz bile sonsuza kadar başka biri gibi davranamazsınız. Birinin sizi gerçekten sevmesinizi istiyorsanız, bunun siz tamamen kendinizken olabileceğini unutmayın.

Erkekler, özellikle ilk buluşmada buluşulacak saati ve gidicelek yeri sizin seçiminize bırakırlar. Bu karar vermesi zor bir durum olsa da karar veren taraf daima daha avantajlıdır. Yemeklerini ve dekorasyonunu sevdiğiniz, istemediğiniz kişilerle karşılaşmayacağınız ve kötü anılarınız olmayan bir yer seçin. Ne yiyeceğinize veya içeceğinize dair az çok fikir edinin, heyecandan menü önünüzde saatlerce düşünmeyin.

Buluşulacak saati siz belirlemişken, sonradan geç kalarak saati veya günü ertelemeyin. Bu yüzden sabah için alarmınızı mutlaka erkene kurun.

İlk buluşmada sinemaya ya da tiyatroya gitmeyin. Rahatça konuşabileceğiniz, çok gürültülü olmayan bir mekana oturun. Planınızı yaparken yemek yemeyi düşünmeyin, bir kahve ısmarlamak düşüncesi her zaman samimi bir plan olacaktır. Tabi iki taraf da acıktığı takdirde yemek yemekten kaçın demiyorum ama tek başınıza yememeniz konusunda da uyarıyorum.

İlk buluşmada kendinizle ilgili her şeyi anlatmaktansa fikirlerinizin uyuşup uyuşmadığını tartın. Kültürel ve toplumsal konular hakkında konuşun, mesela sevdiğiniz filmlerden, yazarlardan bahsedin. Bazı isimleri ya da kavramları birlikte eleştirin.

İlişkilerle ilgili büyük konuşmalar içine sakın girmeyin. Daha ilk buluşmada ben bir ilişkide şöyle böyle yaparım, şunu bunu beklerim” gibi cümleler kurmak gereğinden fazla iddialı olacaktır. Çünkü unutmayın; her ilişkinin kuralını o iki kişi belirler. Daha önceki ilişkilerinizle gelecek ilişkilerinizi kıyaslamayın, onlara dayanarak çıkarımda bulunmayın.

Eski ilişkilerinizin konusunu açmayın ve karşı taraftan da bu tarz açıklamalar beklemeyin. Daha ilk buluşmada ne karşı taraftan bunu beklemeye hakkınız var ne de daha tam anlamıyla tanımadığınız birine özel hayatınızı anlatma çabasına girmenize gerek var.

İlk buluşmanız için çok heyecanlı olduğunuzu biliyorum. Ama bunu bilmemesi gereken tek kişi buluşacağınız erkek. Bu buluşma için kafanızda günlerdir bir sürü şey tasarlamış olsanız da bunu karşı tarafın fark etmemesi için özen gösterin. Çünkü bu kadar önem verdiğinizi fark ettiğinde çoğu şey için çabalamaya gerek duymayacaktır. Aslında bir bakıma zor kızı oynayın diyorum. Ancak abartmamak gerek, fazla naz aşık usandırır; erkekler de bir çok şeyi hemencecik fazla naz sanabilir.

Bunların hepsinden en önemlisi; KENDİNİZE GÜVENİN! Siz, kendiniz olduğunuz sürece çok değerlisiniz. Yalnızca sizi, siz olduğunuz için sevecek biriyle gerçekten mutlu olabilirsiniz. Kendinizi hiç bir zaman birine ya da bir şeye karşı eksik hissetmeyin.

 

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
İlk Buluşma, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Derecelendirme:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Kullanıcı Yorumları


Yorum yapabilmek için Giriş yapın.


Benzer Haberler


14 Mayıs 2014, Yorum Yapılmamış
20 Nisan 2014, Yorum Yapılmamış
04 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
17 Şubat 2014, Yorum Yapılmamış
08 Ocak 2014, Yorum Yapılmamış
17 Kasım 2013, Yorum Yapılmamış