Jean Ceket Kombinleri

29 Ağustos 2013

Serin rüzgarlı havaların, yağmurdan sonraki saatlerin ceketi olan jean (kot) ceketler sonbaharın en sevilen parçalarından biri, 2013 sonbaharında da çok popüler. Bu sonbahar ortalığı kasıp kavuran Rock’n'Roll stili jean ceketleri de içinde barındırıyor. Başta Pull & Bear olmak üzere bir çok marka 2013 Sonbahar koleksiyonlarına kot ceketin bir sürü farklı versiyonunu kattı. İsterseniz, zımbalı, isterseniz kilim desenli, isterseniz klasik iri düğmeli bir model tercih edin ama bu sezon gardırobunuzda mutlaka bir jean ceket olmalı!

Aslında jean ceketler nötr bir havaya sahip; mini elbiselerin üstüne giyildiğinde romantik, skinny pantolonların üstüne giyildiğinde sert bir hava estiriyor. Ama her kombinde inanılmaz çekici bir retro etkiye sahip. Eğer kombininizde bu retro etkiyi arttırmak isterseniz, ceketinizin yakalarını kaldırın ve saçlarınızı salaş bir şekilde kafa ortasında topuz yapın, kalın bir eyeliner ve pembe tanecikler içeren bir parlatıcıyla görüntünüzü tamamlayın!

Jean ceketinizi mini elbisenizin üstüne giyecekseniz, ceketin boyunun çok uzun olmamasına, bel kıvrımında sonlanmasına özen gösterin. Baştaki kombinde olduğu gibi açık mavi tonlarında bir ceket tercih ederseniz farklı parçalarla kombinlemeniz çok daha kolay olacaktır.

Jean ceketlerin en sevdiğim ikinci hali de uzun etek ve elbiselerle kombinlenmesi. Uzun düz bir elbisenin üstüne giydiğiniz jean ceket kombinin salaşlığına en doğru şekilde ayak uyduracaktır, kombininizi iri bir çantayla tamamlayabilirsiniz.

Bu ceketleri sezonun vazgeçilmezi yapan bir özellik de herhangi bir ayakkabıya ait olmaması. Jean ceketi aklınıza gelebilecek her model ayakkabıyla bir araya getirebilirsiniz; topuklu bantlı sandaletler, kovboy çizmeleri, sivri burun topuklular, spor ayakkabılar…

Düz bir gömlek, dar mini bir etek, topuklu bantlı sandaletler, iri bir çanta ve bu kombini en iyi şekilde tamamlayacak bir jean ceket. Eğer tercihinizi jean ceketten yana kullanacaksınız içine düz bir üst giyin, jean ceketin sahip olduğu sporluğu düz bir parçayla tamamlamalısınız.

Pantolonlu kombinlere göz atacak olursak, özellikle dar pantolonlarla jean ceketlerin birliktelikleri, bu senenin trendi “eforsuz şıklık” anlayışına tam oturuyor. Klasik, kot ve beyaz tişört kombinin üstüne giydiğinizde kombininizin şıklık derecesini bir adımda arttıracaktır. Pratik bir şıklık için, en basit kombininizin üstüne jean ceketinizi geçirin ve sokağa fırlayın!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Derecelendirme:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Kullanıcı Yorumları


Yorumlar kapalı.


Benzer Haberler


20 Haziran 2014, Yorum Yapılmamış
15 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
11 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
09 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
04 Mart 2014, Yorum Yapılmamış