Küçük Siyah Elbiseler

15 Temmuz 2013

Küçük siyah elbiseler, asla modası geçmeyecek, bir zamanların modasıyken; tüm zamanların ikonu haline gelmiş parçalardan birisi. Her kadının dolabında en zor zamanlarda yardımına koşacak bir siyah elbisesi bulunur. Peki, küçücük siyah bir elbise bizi nasıl kurtarabilir? Cevabı basit; bu elbiseler nötr parçalardır, yani çoğunlukla bir stile ait olmazlar -dantelliler, satenler gibi baskın bir özelliği olanlar haricinde- bu da onları istediğimiz her şeyle kombinleme imkanı sunar bize.

Siyah elbisenizin altına dilediğiniz tüm renklerin tüm tonlarında bir ayakkabı giyebilirsiniz ya da istediğiniz herhangi bir desene ait çantayı elbisenizle bir araya getirebilirsiniz. Bu tamamen size ait ve sizi yansıtan bir kombin!

Simsiyah bir kombin yapmak her zaman yasta olduğunuz anlamına gelmez! Mini bir siyah elbise, siyah ayakkabılar ve renkli bir çanta! Bu vazgeçilmez bir kombindir ve her kadının en güçlü alternatiflerinden birisidir. Siyah elbise + siyah ayakkabı kombini genellikle bize sonbaharı ya da kışı çağrıştırabilir; siyah kombini yapacağınız zaman teninizin, özelllikle de bacaklarınızın bronz bir görüntüye sahip olmasına özen gösterin.

Bu elbiseler gündüz, alışverişe giderken ya da arkadaşlarınızla bir kahve içmeye giderken bile giyilebilir. Elbisenizin altına çok yüksek olmayan bir topuk ya da platformsuz ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ayakkabınızın çıplak, bantlı olmasına özen gösterin.

Küçük siyah elbiselerle düz taban ayakkabılar da kesinlikle çok doğru bir seçim olur. Hatta aynı elbiseyi, gündüz düz taban ayakkabılarınızla gece eğlenmeye çıkarken topuklu ayakkabılarınızla kombinleyebilirsiniz. 

Küçük siyah elbisenizin altına neon renkte bir ayakkabı giyerek ona yeniden hayat vermeye ne dersiniz? Kabul ediyoruz ki, siyahın yaz renkleri arasında yeri yok. Ama öte yandan minik bir siyah elbisenin cazibesi de başka hiç bir şeyde yok. O halde bu cazibeli elbisenin altına yaz renklerinde, neon pembe, sarı, yeşil, mavi gibi tonlarda ayakkabılar giyerek onu yaz sıcaklarının ortasına taşıyabilirsiniz.

Siyah elbiselerin daha belirgin bir karaktere sahip olarak diğerlerinden ayrılan modelleri mevcut. Bu elbiseleri kombinlerken daha temkinli davranmalısınız. Eğer çok hareketli bir elbise giyiyorsanız ayakkabı,çanta ve aksesuarlanızla onu sakinleştirmeye özen gösterin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Derecelendirme:
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Kullanıcı Yorumları


Yorumlar kapalı.


Benzer Haberler


23 Ağustos 2014, Yorum Yapılmamış
11 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
09 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
01 Mart 2014, Yorum Yapılmamış
28 Şubat 2014, Yorum Yapılmamış
26 Şubat 2014, Yorum Yapılmamış